Geçmiş olsun Ahmet Telli

news-details
Haberler

Hacettepe Kitap Topluluğu’nun davetiyle bugün Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde, "Cumhuriyet Döneminde" Edebiyat  konulu söyleşinin konuğu olan şair Ahmet Telli bir grup öğrenci tarafından taciz ve tehdit edildi.

Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre şair Ahmet Telli bölüm sekreterinin içeriye girerek, “Salonu boşaltın tutamıyoruz kapıdakileri” dediğini söyleyerek karşıt gruplu öğrenciler arasında tartışma yaşanmaması için salondan tek başına ayrıldığını söyledi.

"GENÇLERİ TEHLİKEYE ATMAMAK İÇİN TEK BAŞIMA SALONDAN ÇIKTIM"

Etkinliği düzenleyen öğrencilere bir şey olmaması için söyleşinin ardından tek başına okuldan çıkmak istediğini, bu sırada kalabalık bir grup tarafından yolunun kesildiğini belirten Telli yaşananları şöyle anlattı, “Çok naif ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Çok memnun olduklarını söyledi öğrenciler. Söyleşi devam ederken bölüm sekreteri içeriye girdi. ‘Salonu boşaltın tutamıyoruz kapıdakileri’ dedi. Sonrasında etkinliği düzenleyen gençleri tehlikeye atmamak için tek başıma salondan çıktım. Kapıda bekleyen 30-35 kişilik güruhun arasından geçtim. Arkamdan slogan atmaya tehdit etmeye başladılar. ‘Hacettepe sana mezar olacak’ diyerek bağırdılar. Taksiye gidene kadar sloganları devam etti.”

Hacettepe Üniversitesi'nde edebiyat söyleşisi düzenleyen şair Ahmet Telli bir grup öğrenci tarafından, "Hacettepe sana mezar olacak" sözleriyle tehdit edildi.

Kendisi de bir öğretmen olan Ahmet Telli'ye geçmiş olsun der, özellikle öğrencileri zor durumda bırakmamak için tek başına ayrılma kararındaki cesareti için kutlarız

GERCEKEDEBİYAT.COM
 


Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..