'Ya İstiklal Ya Ölüm' dizisine saldıran Yeni Akit yazarına Canan Karatay tepki gösterdi!

Gerçek adı Niyazi Birinci olan, Atatürk’e hakaretler eden Yeni Akit yazarı Yavuz Bahadıroğlu, AKP hükümetini tehdit etti.

news-details
Haberler

 TRT 1’de yayınlanan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde Atatürk’ün övülmesinden rahatsız olduğunu belirten Bahadıroğlu, sosyal medya hesabından, “TRT'ye bu dizi kimler tarafından dayatıldı bilmiyorum, ama hesabı iktidardan sorulur” diye yazdı.

İktidar, muhalefet tüm siyasilerin koronavirüs tehdidine karşı toplumsal dayanışmaya dikkat çektiği günlerde, Yavuz Bahadıroğlu’nun “Osmanlıyı sevdiren dizilere karşı Kemalistlerin rövanşıdır” şeklindeki mesajı dikkat çekti.

Yavuz Bahadıroğlu’nun o mesajı şöyle:

 

YAVUZ BAHADIROĞLU SABIKALARI

 

2017 yılında TVNet'te yayımlanan Derin Tarih isimli programda Süleyman Yeşilyurt konuk olarak katılmıştı. Programın moderatörlüğünü ise Atatürk düşmanı kripto FETÖ Mustafa Armağan ile Yavuz Bahadıroğlu yapıyordu.

Programda Atatürk’e ve manevi kızı Afet İnan’a hakaret edilmiş, bunun üzerine savcılık harekete geçmişti.

Program sırasında Süleyman Yeşilyurt’un sözlerine müdahale etmeyen Bahadıroğlu ve Armağan, savcılık ifadesinde “Atatürk ile ilgili sözlere katılmam mümkün değil” şeklinde konuşmuş ve geri adım atmışlardı.

Odatv'nin haberi ne göre Yavuz Bahadıroğlu daha önce de gündeme akdemi camiasında “intihal” denilen, hırsızlık iddiası ile gündeme gelmişti.

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..