Şükrü Erbaş'tan iddialarla ilgili mektup var

Şair Şükrü Erbaş taciz iddialarına adının bulaştıranlarla ilgili mektup yayınladı.

news-details
Haberler

Şükrü Erbaş, arkadaşlarına mailden gönderdiği mektupta, twitter hesabından kendini suçlayan iftira atan iki kişi hakkında avukatına talimat verdiğini belirtiyor:

"Benim sevgili arkadaşlarım... olup bitenleri çok sınırlı da olsa (twitter kullanmıyorum) dehşetle izliyorum. Taciz gibi ilkel, şiddet yüklü, onur kırıcı, alçaltıcı bir rezilliğe adımı karıştırma çabalarını hayretle ve öfkeyle izliyorum. İnsanların bir şey söylememi beklediğini biliyorum. Bir haftadır tek gündemimiz, kızımın koronavirüsle mücadelesi. Şimdilik iki şey söylemekle yetineceğim.

İlki şudur: Bir kadına yüreğinizde bir damla sevgi duymadan, yetmez, kadın buna karşılık vermeden, yalnızca bedeni üzerinden, içgüdüsel bir arzuya indirgenmiş bir ilişki kurmaya çalışıyorsanız; kadın kimi etkilerle size karşı koyamasa da, siz ona bir şiddet uyguluyorsunuz demektir. Bu, yalnızca o kişiye değil, bütün hayata yöneltilmiş bir şiddettir, suçtur, bir yaşama hakkı ihlalidir. İnsan olmanın ilk harfi, bu tutumu kökten reddetmektir.

Söyleyeceğim ikinci konu da şudur: Beni bu onur kırıcı rezilliğe çarpıtma yoluyla dahil etmek isteyen iki hesap hakkında avukat arkadaşlarım gereğini yapıyorlar. Hukuk içinde yapılabilecek başka bir şey yok. Herkesi saygıyla selamlıyorum."

Gerçek Edebiyat

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı,

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..