Kadir İnanır'ın Carl Sagan üzerinden koronavirüs mesajı

Türk sinemasının önemli oyuncularından 70 yaşındaki Kadir İnanır, sosyal medya hesabından maskeli bir fotoğrafını paylaştı ve Amerikalı bilim kurgu yazarıCarl Sagan’ın 'Soluk Mavi Nokta' kitabından satırlar paylaştı.

news-details
Haberler

Ev karantinasına giren Kadir İnanır'ın paylaşımı şöyle:

''Güneş ışınlarına asılmış duran kozmik karanlıkta bir zerre...Gezegenimiz!''

"HERKES BURADA"
Üzerinde yaşayan herkes, binlerce din, ideoloji, ekonomik doktrin, her kahraman ve her korkak, uygarlığı kuran ve yıkan herkes, Her kral ve her köylü, aşka düşmüş her çift, her anne ve her baba, umut dolu her çocuk, her mucit ve her kaşif, her bir ahlak hocası, her bir yolsuz politikacı, her süper star her büyük lider, her Aziz ve her günahkar, türümüzün tarihindeki herkes burada yaşadı.

Kozmik sahnenin küçük bir parçasında. Bütün o generaller ve imparatorlar tarafından akıtılan kan nehirlerini düşünün, birbirlerini öldürmeye ne meraklıydılar? Dünyamız, şimdiye kadar yaşama ev sahipliği yaptığı bilinen, tek gezegen.

"BAŞKA YER YOK"
''Türümüzün göç edebileceği başka bir yer yok... En azından yakın gelecekte! Hoşunuza gitsin, gitmesin şu an için barınabileceğimiz başka bir yer yok!" (Carl Sagan Soluk Mavi Nokta)

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..