Şair Mehmet Aydın Anıldı

news-details
Haberler


1923'te Bayat'ta doğan eğitimci-şair Mehmet Aydın, 31 Mart 2016'da Ankara'da yaşama gözlerini yummuştu.
 
Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı'nda ölümünün 1. yılı vesilesiyle ailesinin, meslektaşlarının, öğrencilerinin ve dostlarının katılımıyla anma etkinliği gerçekleştirildi. 

Köy Enstitülerinde öğretmenlik yapan Mehmet Aydın'ın eğitim tarihimizde önemli bir yeri olduğuna değinen Vakıf Başkanı Erdal Atıcı'nın açılış konuşmasıyla başlayan anma, belgesel gösterimiyle devam etti. Daha sonra eğitimci-yazar Müslüm Kabadayının başkanlığını yaptığı oturumda konuşmalar yapıldı.

Mehmet Aydın'ın kızı Nevin Seles ve Nuran Aydın, babalarıyla ilgili anılarını paylaştılar. Onun dostlarıyla anmada buluşmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Tahir Kaya, Mehmet Aydın'ın şiirlerinden örnekler okudu ve onun bir şiirini bestelediğini belirtti. Ayşe Kaygusuz ise, Mehmet Aydın'ın aydın ve sanatçı kişiliğiyle insan ilişkilerini anlattı. Müslüm Kabadayı'nın Mehmet Aydın şiirinin temel özellikleri hakkında bilgi vermesiyle oturum sonlandırıldı. Daha sonra karılımcılardan Vedat Yazıcı, Mustafa Gazalcı, Tahir Hatiboğlu, Mehmet Aydın'la ilgili anılarını anlattılar. 

Anma programı Günay Güner'in okuduğu türkülerle bitirildi. 

GERCEKEDEBİYAT.COM

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..