Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü kazanan belli oldu: 'Deneyimli şair...'

Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’nü, bu yıl, şair İsmail Uyaroğlu ilk kez yayımlanan 'Tereke' yapıtının da yer aldığı 'Kedileri Severken Ağlayınız' adlı kitabıyla kazandı.

news-details
Haberler

 

1986 yılından bu yana düzenlenmekte olan Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü'nün Alper Akçam, Cengiz Bektaş, Adnan Binyazar, Ali Cengizkan, Bahar Gökler (ailesi adına), Ahmet Özer ve Ferruh Tunç’tan oluşan seçici kurulu,  63 aday yapıtı değerlendirdi. Kurul, ödülün bu yıl İsmail Uyaroğlu'nun kitabına verilmesini oy çokluğu ile kararlaştırdı.
 
 İsmail Uyaroğlu'na ödülü, korona virüs salgını nedeniyle sonbahara ertelenen törende sunulacak.

ismail uyaroğlu ile ilgili görsel sonucu

İSMAİL UYAROĞLU KİMDİR?
1948 Balıkesir doğumlu olan İsmail Uyaroğlu, bugüne değin aralarında Gül Sağanağı, Aşktan ve Umuttan Aldım Rengimi, Çocuk ve Şiir, Bir Liranın İki Günü, Yakında,Hayatı Karşılayan Şiirler, Şiir Kitabı, Bir Demet Diken, 5+2'ler, Ateşin İçinden, Ve Aşk, Adsız Oyun, Büyüyünce, Ölümcül Yolculuğun Senin, Lanettayin Bir Şair, Kirli Şiirler, 5-7-5'ler, Son Çentik olmak üzere çok sayıda kitap yayımladı. Uyaroğlu; TDK Çocuk Yazını, Yunus Nadi, Yazko Edebiyat, Cevdet Kudret ve Melih Cevdet Anday ödüllerinin de sahibi.

(Ödül basın duyurusu)

GERCEKEDEBİYAT.COM

 
 

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..