Ulucanlar Cezaevinde uluslararası şiir şöleni...

news-details
Etkinlik


KIBATEK (Kıbrıs-Irak-Balkanlar-Avrasya) Türk Edebiyatları Kurumu Derneği “21 Mart Dünya Şiir Günü”nü Ankara’da “Uluslararası Şiir Şöleni” ile kutluyor. 15 Mart tarihinde Ulucanlar Kongre ve Kültür Merkezinde saat 14.00’te yapılacak olan “Uluslararası Ankara Şiir Şöleni” saat 17.00’de sona erecek.
Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Irak, Kazakistan, Kıbrıs,  Kosova, Romanya, Suriye, Tataristan’dan katılan şairlerin yanı sıra Ankara, İstanbul ve İzmir’den şairler katılacaktır.

Moldova Gagauz yeri –  İvana Köksal

Azerbaycan - Aida Zaynalova

Bosna Hersek - Dzenita Ahmic

Bulgaristan - İsa Cebeci

Irak - Dr. Mustafa Ziya / Dr. Şemsettin Küzeci,  Ammar Siloğlu

Kazakistan - Begaris Nuriman

Kıbrıs - Havva Tekin

Kırım - Meryem Başkurt

Kosova - Secaeddin Koka

Romanya - Dr. Hayat Memiş

Suriye - Mmani Dweidri

Türkiye - Aahmet Özer, Arzu Demir ve Aydanur Saraç, Metin Fındıkçı Turgut Toygar   

“Uluslararası Ankara Şiir Şöleni”nde başka dillerden şiirler de seslendirilecek.  Mustafa Noktaoğlu tarafından Bertolt Brecht’in “To Those Born After (Bizden Sonra Doğanlara)” adlı İngilizce şiir ile Schiller’in “An Die Freunde (Neşeye Övgü)” adlı Almanca şiirler seslendirilecek.

KIBATEK Derneği Başkanı şair-yazar-eğitimci Dr. Mevlüt Kaplan’ın açılış konuşması ile başlayacak olan etkinlikte KIBATEK Kurucu ve Onursal Başkanı akademisyen, şair ve yazar Feyyaz Sağlam “Dünya Şiir Günü”nün önemi üzerine bir konuşacak.  KIBATEK Derneği 2. Başkanı şair-yazar-eğitimci Leyla Işık, KIBATEK Genel Sekreteri şair Güzin Oralken, KIBATEK Yönetim Kurulu Üyesi çevirmen ve şair Ayşe Karadan da şiirlerinden örnekler sunacaklar.

(Basın bülteninden)


Gercekedebiyat.com

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..