Erdal Beşikçioğlu Hamlet dizisi hakkında konuştu

Sinema

Erdal Beşikçioğlu, Hamlet galasında dizi hakkındaki soruları yanıtladı. Ünlü oyuncu yapımın, Behzat Ç.’den beri en keyif aldığı iş olduğunu aktardı.

 Erdal Beşikçioğlu, Hamlet

Erdal Beşikçioğlu yönetmenliğini Kaan Müjdeci’nin üstlendiği Hamlet dizisine ilişkin yorumlarını dizinin galasında gazetecilere anlattı. aktardı.  

William Shakespare’in ölümsüz oyunu Hamlet’e, adalardaki Fayton Krallığı üzerinden bakarak çağdaş bir uyarlama getiren yeni dizinin "basın galası" dün öğlen yapıldı.

Galaya, yönetmen Kaan Müjdeci ile birlikte oyuncular Erdal Beşikçioğlu, Elit İşcan, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora katıldı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan oyunculardan Beşikçioğlu özetle şunları söyledi:

“Hamlet bir eylemsizlik tekstidir aslında. Çürüyüp giden bir şeylere karşı tepki bir göstermek ister fakat bu çok güçlü değildir. Biraz onu anlatır Hamlet. Bir iç ses üzerinden kurulur hikâye. Kaan’la bunun adaptasyonunu konuştuğumuz zaman bana tek bir cümle söylemişti. Danimarka Krallığı’nı, adadaki Fayton Krallığı’na adapte etmek istiyorum, dediğinde tartışılacak hiçbir şey yoktu. Hamlet’i bir kadının oynaması, Ophelia’yı bir erkeğin oynaması; diğer karakterler üzerinde de manayı değiştirmeyecek güçlü bir kimya, karakter oluşumuna dönüştürdü bütün ekibi. Çok keyifli bir çalışmaydı. Behzat Ç.’den sonra aldığım en büyük keyif sanırım bu Hamlet oldu.”

“Güçlü oyuncuların bir adada üç ay boyunca bulunmaları, sadece bir amaç, Hamlet için bulunmak, Hamlet’in dışında hiçbir şey düşünmemelerini sağlamak şu ortamda çok maliyetli, lüks. Bir oyuncu zaten para aldığı için oynamaz, bir oyuncu lütfettiği için, iyi bir şey varsa oynar. Keyifliyse, o işten ömür boyunca zevk alacağını düşündüğü için oynar. Yıkılan Fayton Krallığı’nın yerine tebaasını daha üst bir motivasyonla çalıştırmaya çalıştırmaya çalışan bir kardeşi oynuyorum. Hamlet’in amcası ve aynı zamanda kardeşinin karısıyla da beraber olan bir adam. Dünyanın en zevkli karakteri.”

Hamlet oyununun 7 bölüm olduğu ve 19 Ekim 2021 tarihinde GAİN TV'den digital ortamda yayınlanacağı bildirildi.

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.