'Üç çocuk yapın' fikrinin mucidi Uykusuz'un kapağında

Resim

'Üç çocuk yapın' fikrinin mucidi Uykusuz'un kapağında

‘Paralel Milli Eğitim Bakanlığı’ olarak nitelendirilen Maarif Vakfı’nda Mütevelli Heyeti Üyesi ve aylık 7 bin 500 TL huzur hakkı alan Ayşen Gürcan’ın kamudaki koltuklarına bir tane daha eklendiği haberi geçen hafta gündeme gelmişti.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre aynı zamanda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Gürcan’ın “proje okul kapsamında” faaliyet gösteren bir imam hatip lisesinde müdürlük yaptığı anlaşıldı.

Erdoğan’ın ilk olarak 2015 yılında dillendirdiği “en az üç çocuk” fikrinin mucidi olarak tanınan Gürcan’ın İstanbul Kadıköy’de bulunan Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki müdürlük görevi akıllara, 1 Eylül 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliği getirdi.

yusuf yavuz

Hayata geçirildiği 2016 yılında yayımlanan “MEB Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği” ile proje okullara üniversitelerden öğretim elemanlarının görevlendirme yoluyla atanmasına olanak sağlandı. Yönetmelik yayımlandığı tarihte eğitimciler tarafından tepkiyle karşılanmış ve “AKP’li bürokratlar için hazırlandığı” yönünde yorumlar yapılmıştı.

Eğitim Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Çayan Çalık, “Kamuyu babasının çiftliğine dönüştürenlerden hesap soracağız” diyerek Gürcan’ın üç farklı görevde bulunmasına tepkisini gösterdi.

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.