Londra Ulusal Galerisi Albrecht Dürer'in bir tablosunu sitesinden kaldırdı

Resim

Londra Ulusal Galerisi, Albrecht Dürer'in "Öğretmenler Arasında İsa" (1506) tablosunun görüntüsünü 'anti-Semitik içeriği' nedeniyle web sitesinden kaldırdı.

Londra Ulusal Galerisi, Albrecht Dürer'in bir tablosunun görüntüsünü sitesinden kaldırdı

Londra Ulusal Galerisi, Albrecht Dürer'in "Öğretmenler Arasında İsa" (1506) tablosunun görüntüsünü "anti-Semitik içeriği" nedeniyle web sitesinden kaldırdı.

Reprodüksiyon, 20 Kasım 2021'den 27 Şubat 2022'ye kadar sürecek büyük bir sergi olan 'Dürer'in Yolculukları: Bir Rönesans Sanatçısının Seyahatleri' öncesinde web sitesinde yayınlandı. Resim, Luka İncili'nden bir sahneyi tasvir ediyor: on iki yaşındaki İsa, Kudüs bilgeleriyle tartışıyor.

ahmet yıldız

Galerinin basın servisi, "Sergilenen eserlerden oluşan çevrimiçi galerimizden görseli ve beraberindeki metni kaldırdık, çünkü bu çalışmayı bu formatta yeterli bir şekilde yorumlamanın imkansız olduğunun farkındayız" dedi . Bu reprodüksiyonu da eserin bağlamından bahsetmeden yayınlayan Art Quarterly dergisi, bir okuyucunun şikayetine yanıt olarak , "tarihi sanat eserlerinin bazı olumsuz ahlaki değerler gösterebileceğinden, gelecekte metinleri ve görüntüleri daha kapsamlı bir şekilde kontrol" etme sözü verdi.  

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.