Esme Weijun Wang’ın iki kitabı yayınlandı

Kitap

Tayvanlı anne babası Michigan’da dünyaya getirmiş, San Francisco Bay Area’da büyümüş 2017’de Granta’nın, En İyi Genç Amerikalı Romancılar arasında gösterdiği Esmé Weijun Wang'ın iki kitabı birden Bbilgi Yayınevi'nden yayınlandı.

Esme Weijun Wang, Bilgi Yayınevi

 

CENNETİN SINIRI

2017’de Granta’nın, En İyi Genç Amerikalı Romancılar arasında gösterdiği Esmé Weijun Wang, büyük bir yankı uyandıran Cennetin Sınırı adlı ilk romanında aşka, aileye, göçmenliğe ve akıl sağlığına dair son derece etkileyici, ezberleri bozan bir hikâyeyi ustalıklı bir kurguyla anlatıyor.

bilgi yayınevi
 

ŞİZOFRENİ ÜZERİNE

Cennetin Sınırı adlı romanıyla büyük yankı uyandıran ödüllü yazar Esmé Weijun Wang, Şizofreni Üzerine’de kendi deneyimlerinden yola çıkarak şizofreniye dair kapsamlı bir araştırma sunuyor. Dürüst ve çarpıcı anlatımıyla, merak eden herkese bu gizemli dünyanın kapılarını açıyor.

bilgi yayınevi

ESME WEİJUN WANG KİMDİR?

Tayvanlı anne babası Michigan’da dünyaya getirmiş, San Francisco Bay Area’da büyümüştür. NPR tarafından 2016’nın en iyi kitaplarından biri seçilen Cennetin Sınırı kitabının yazarıdır. Deneme ve hikâyeleri, pek çok yayının yanı sıra Catapult, Elle ve Believer’da yayımlanmıştır. 2018 yılı Whiting Ödülü’nü kazanmış, Granta’nın 2017’nin en iyi genç Amerikalı romancılarından biri seçilmiştir. Diğer ödülleri arasında yazmakta olduğu bir roman için olan Hopwood Ödülü, Stanford Üniversitesi’nin yaratıcı yazarlık alanındaki Louis Sudler Performans ve Yaratıcı Sanatlar Ödülü, Elizabeth George Vakfı bursu bulunmaktadır. Michigan Üniversitesi’nden Sanat Yüksek Lisansı derecesi vardır. San Francisco’da yaşamaktadır. (Tanıtım bülteninden)

Web sitesi: https://esmewang.com/

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.