Canan Karatay bu kez Erdoğan'ı uyardı: Yerken dikkat edin!

Haber

Prof. Dr. Canan Karatay doğal olan yiyeceklerle ilgili açıklamalarda bulunurken kırmızı et hakkında üreticiler konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı uyardı.

Son dönemde çok sayıda doğal olmayan yiyecek soframıza gelmeye başladı. Bununla birlikte hazır gıda sektörü de hızla gelişiyor. Ancak dikkat etmekte fayda var.

Canan Karatay herkesi ilgilendiren önemli bir uyarıda bulundu.

İhlas Haber Ajansı'nın Haberine göre Doğal olan her şeyin yenilebileceğini açıklayan Prof. Dr. Canan Karatay, “Ben doğal olan her şeyi yiyebilirsiniz diyorum. Sucuk evde yapılırsa ki ben Elazığlıyım eskiden evde sucuk yapılırdı ve yenirdi. Doğal olan ve içinde katkı maddesi olmayan bütün kırmızı etler sağlıklıdır ama katkı maddesi koyulan kırmızı etler kanserojendir. Ben bir sağlıkçı olarak bunu söylüyorum. Kırmızı et Kanserojen değildir, kırmızı ete katılan kimyasallar kanserojendir. Geçenlerde pastırma ve sucuğa beyaz et karıştırıldığı iddiası oldu. Hangi beyaz etten bahsediliyor? Tavuk da beyaz et domuz da beyaz et. Bence sayın başkanımız bunları söyleyeceğine sıkı kontroller yapsın, sıkı ve caydırıcı cezalar versin. Bunları üreten ve halkı kandıranların işletmelerini kapatsınlar kapattırsınlar ve namusuyla dürüst çalışanlar üresin ülkemizde” diyerek herkesi uyardı.. 

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.