Zülfü Livaneli'nin Selahattin Demirtaş paylaşımı: Edebiyatımızın usta kalemi!

Eleştiri

Bir dönem CHP milletvekili, eski türkücü yeni yazar Zülfü Livaneli'nin Twitter mesajı 'sosyal medya'da 'gündem' oldu. Terör örgütü üyesi olmaktan yargılanan ve cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ın Efsun adlı kitabını 'Edebiyatımızın usta kalemi' mesajıyla paylaşması tepki çekti.

Zülfü Livaneli, Selahattin Demirtaş, Edebiyatımız

Eski CHP milletvekili eski türkücü, yeni yazar Zülfü Livaneli, Twitter hesabından Selahattin Demirtaş'ın 'Efsun' isimli imzalı romanını paylaştı. Livaneli'nin paylaşımı kısa sürede "gündem" olurken, tartışmanın da fitilini ateşledi.

Binin üzerinde sosyal medya kullanıcısının gösterdiği tepkinin dilinin belli bir düzeyde olmasıysa dikkat çekti. (Işıl Özgentürk'e Batman temelli yapılan eleştirilerin dili çok çirkindi.)

Livaneli paylaştığı kapağın altına "Edebiyatımızın usta kalemlerinden Selahattin Demirtaş’ın son romanını zevkle okuyorum. Teşekkürlerimle. Zor koşullarda, uzun sürelerde verdiği, insancıllık ortak temalı, 4 eserini de okumanızı öneriyorum. Giderek gelişen bir dil ve derinleşen konular." mesajını yazdı.

Çok sayıda kişi de Livaneli'ye eleştiri yağdırdı. O eleştirilerden bazıları:

livaneli1

che guavera

che guavera

che guavera

che guavera

livaneli

Zülfü Livaneli, geçtiğimiz aylarda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) için "Gülen hareketi" demişti. Livaneli, FETÖ'den bahsederken "Bu Fetullah meselesinde benim ağzıma kimse FETÖ falan gibi o tabirleri takamaz. Bu Gülen hareketinin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime şefaat ettiğini gazeteciler lütfen araştırın. Ön yargıyla hareket etmesin kimse" demişti.

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.