İsmail Uyaroğlu'dan 'hesap' uzmanlarına cevap

Haber

İsmail Uyaroğlu, geçtiğimiz günlerde bir Facebook hesabında yer alan, edep ve ahlak sınırlarını aşan, çirkin saldırılara cevap verdi.

İsmail Uyaroğlu, Vural Bahadır Bayrıl

Facebook hesabı olmayan Uyaroğlu’nun yanıtını, öncelikle yanıt hakkının kutsallığına inandığımız için yayınlıyoruz: 

*

Vural Bahadır Bayrıl denen zavallı çocuk! Birlikte çalıştığımız yerde dayak yememek için, patronun oğluyla beraber odaya kaçıp kapıyı kilitlediğiniz günlerin öcünü almak için mi adileşiyorsun böyle ve kişiliğine uygun alçakça sözler ediyorsun. Utanmıyor musun 34 yıldır görmediğin, görüşmediğin biri hakkında adice yalanlar uydurmaya? Ahlaksız, karaktersiz herif, mayası bozuk “Zaman”e çömezi! (Unutulmadı o ihanet gazetesinde yazı yazdığın.) 

Ve siz, Hüseyin Cahit Kerse ve Şahin Taş adlı öteki zavallılar, kimsiniz bilmiyorum, internetten baktım, biriniz 75 yaşındaymışsınız, biriniz 57; bu yaşta bu kadar seviyesizleşenlere cevap vermeye gerek bile görmüyorum, ciddiye bile almıyorum sizi. Yalnız merak ediyorum, çoluğunuz çocuğunuz yok mudur sizin, nasıl bakıyorsunuz onların yüzlerine? Bir utanç duymuyor musunuz içinizde, bu kadar basitleşmiş, bayağılaşmış olmaktan ötürü?

Sana da bir sözüm var Sabit Kemal Bayıldıran: İnsanların arkasından mahalle karıları gibi dedikodu etme, çirkeflik yapma yeri midir internet? Bundan böyle hiçbir yazında benim şiirlerimden alıntı yapamazsın, izin vermiyorum buna. İkiyüzlü değil, dürüst, kişilikli insanları yazar yerine koyarım ben.

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.