En çok satan yazardan itiraf: Yüreğimin götürdüğü yere gittim ama...

Haber

Türkiye’de en çok satan yazardan ilginç itiraf: Yüreğimin götürdüğü yere gitmek hayatımı zorlaştırdı

Susanna Tamaro

1994'te Yüreğinin Götürdüğü Yere Git'le aylarca liste başı olan İtalyan yazar Susanna Tamaro, 10 yıl aradan sonra yazdığı yeni romanı Büyük Bir Aşk Hikayesi'yle yeniden okurlarının karşısına çıktı.

Cumhuriyet gazetesinden Ebru Dedeoğlu'nun sorularına yanıtlayan ünlü yazar kendi hayatına ilişkin ilginç bir itirafta bulundu.

YÜREĞİMİN GÖTÜRDÜĞÜ YERE GİTMEK HAYATIMI ZORLAŞTIRDI

Susanna Tamaro, Türkiye’de ve tüm dünyada en çok satanlar listesine giren  Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabı hakkında sorulan "Siz yüreğinizin götürdüğü yere gidebildiniz mi?” sorusuna okurlarını şaşırtacak bir itirafta yanıt verdi. 

Susanna Tamaro soruyu "Evet, elbette. Ne yazık ki çocukluğumdan beri daima yüreğimin beni götürdüğü yere gittim ama bu durum hayatımı daha da zorlaştırdı. Yürek genellikle bizi sıra dışı seçimler yapmaya yönlendirir." diye yanıtladı.

Gerçekedebiyat.com

Yorum

Yılmaz öztürk (doğrulanmamış) Ct, 01 Mayıs 2021 - 22:02

"Yüreğinin götürdüğü yere git" vecize gibi romantik, şiir gibi cümle. Yazarın aynı meyandaki soruya verdiği yanıt:"Evet, elbette. Ne yazık ki çocukluğumdan beri daima yüreğimin beni götürdüğü yere gittim ama bu durum hayatımı daha da zorlaştırdı.
Ve o sihirli son cümle:
"Yürek genellikle bizi sıra dışı seçimler yapmaya yönlendirir."

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.