Zülfü Livaneli'nin kitap imzaladığı okurları koronavirüs kaptı!

Zülfü Livaneli’nin geçen ay New York’ta kitap tanıtımı ve konser etkinliklerine giden birçok kişide koronavirüse rastlandı. Livaneli’nin konser programı, sanatçının aniden rahatsızlanması nedeniyle iptal edilmişti.

news-details
Haberler

Zülfü Livaneli’nin Seranad kitabının İngilizce baskısının tanıtımı için yaklaşık bir ay önce ABD’nin New York kentinde bir dizi konser ve imza günü düzenlendi.

Livaneli, 27 Şubat tarihinde rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı ve bir süre gözlem altında tutuldu.

Kısa süre içinde taburcu edilen sanatçı, 1 Mart akşamı şarkıcı Demet Sağıroğlu ile bir konser verdi.

Fakat program dahilindeki diğer konserler Livaneli’nin rahatsızlığı nedeniyle gerçekleştirilemedi.

4 Mart 2020 akşamı New York’taki The Marmara-Park Avenue adlı otelde Serenad kitabının İngilizce baskısı için imza günü yapan Livaneli, buradaki davetlilere mini bir konser de vermişti.

BİRÇOK KİŞİDE TESPİT EDİLDİ

İşte özellikle bu oteldeki organizasyona katılan onlarca Türkte COVID-19 tespit edildi. Etkinliğe katılan gazeteci Zafer Mutlu da önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüse yakalandığını duyurdu. Ayrıca otelin sahibi Kağan Gürsel başta olmak üzere organizatörler ile etkinliğe katılan New York’taki çok sayıda iş insanında koronavirüs tespit edildi. Ancak bu kişilerin durumunun ağır olmadığı ve hepsinin kendini karantinaya aldığı öğrenildi.

Etkinliğe katılan bir iş insanı "İmza törenine katılan 100 kişi vardı. Tanıdığım herkeste koronavirüs çıktı" dedi.

Gazeteduvar'in instagram hesabına çıkan Zülfü Livaneli ise hastalıktan "korona virüs bilimsel önlem ve dayanışmayla atlatılacak" diye söz etti.

Bu arada Livaneli'nin İngilizce basılmasına karşın kitabının Amerikalılara değil Türklere ait bir otelde yine Türklere imzalandığı ortaya çıktı.

GERCEKEDEBİYAT

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..