Sivas Katliamı "Sivas hadisesi!" oldu!

Arkadaşlarımızın ölümleri üzerinden karanlık politik emeller için yıllar sonra da oyun üstüne oyun oynanmasını kınıyoruz. Biz bu katliamı kimin yaptığını çok iyi biliyoruz; arkadaşlarımızı rahat bırakın

news-details
Deneme

Tüm katliam sanıklarının bir bir tahliye edildiği, davanın da kısa süre önce zamanaşımına uğratıldığı Sivas Katliamı’na ilişkin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, emrindeki Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK), katliamı araştırma görevi verdi.

Bu adımın hemen ardından "Twitter"dan Cumhurbaşkanı'na sorular yönelten Zeynep Altıok Akatlı, "Neden 19 yıl sonra şimdi? Üstelik Cumhurbaşkanı'nın Sivas Katliamı için 'Madımak hadisesi' demesi ne anlama geliyor?" diye kuşkularını dile getirdi. 

*

Sivas Davasının mağdur avukatlarından Şenal Sarıhan, Gül'ün talimatının olumlu bir girişim olmadığını söyledi. Sarıhan, talimatın amacının Sivas katliamını gerici güçlerin değil başka kesimlerin üstüne yıkmak olduğunu vurguladı.

 

"Abdullah Gül'ün Sivas davasını incelemek için Devlet Denetleme Kurulu'nu görevlendirmesinin olumlu bir girişim olduğunu düşünmüyorum. Zaten davanın tekrar incelenmesi talebinde bulunan 114 sivil toplum örgütünün içerisinde, dava mağduru hiçbir örgütün bulunmaması, talimatın amacını açıklıyor. Bu talimat, Sivas Katliamını gerici güçlerin değil farklı kesimlerin üstüne yıkma girişimi."

Sivas Katliamı'nın bir diğer mağdur avukatı İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem de, talimatı katilleri aklama girişimi olarak değerlendirdi.
 
"Bu talimatı katilleri aklama girişimi olarak görüyorum. Sivas Katliamı Ergenekon'un üzerine atılmaya çalışılıyor. 2008 yılında Yeni Şafak Gazetesinin 'Katliamı Ergenekon Yaptı' manşetini hatırlatmak istiyorum. Gül'ün talimatı bu manşetin uzantısı niteliğinde..." dedi.

 

 

Gerçekedebiyat.com olarak ise, yeni bir provakasyonla karşı karşıyayız diye düşünüyoruz. Bu katliam "eski" devleti suçlayıp yeni "devlet"i meşrulaştırmak için bir araç olarak kullanılacak.

 

Arkadaşlarımızın ölümleri üzerinden karanlık politik emeller için yıllar sonra da oyun üstüne oyun oynanmasını kınıyoruz.

 

Biz bu katliamı kimin yaptığını çok iyi biliyoruz; arkadaşlarımızı rahat bırakın!

 

Gerçekedebiyat.com

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..