Sivas: Elde benzin bidonu ve hepsi "kindar!"

Fotoğraflar suçluları göster miyor mu? Suçlulardan suçluları bulmalarını istemekten yorulduk

news-details
Haberler

Sivas Katliamı'nın fotoğraflarının yeterince incelenmediği ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığının TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'na iletilen görüntüler kafaları karıştırdı. Hem polis, hem, savcılık, hem de yargıçların yeterli "titizliği" göstermemesinin yanında avukatların ve "mağdur"ların açıklamaları da dikkat çekti.

Fotoğrafları biz bu olayı yakından izleyenler daha önce hiç görmedik. Bizim için yeni. Açıklamalar ise şöyle:

1- Sivas Katliamı Davası Avukatı Şenal Sarıhan'ın açıklaması: Sarıhan, bu ve benzeri fotoğrafların dosyada mevcut olduğunu ancak bunların yeteri kadar incelenmediğini ve ihmal edildiğini söyledi. Sarıhan, "İlk aşamada mahkemeye Show tv'nin ve bazı amatör kameralarının çekmiş olduğu görüntü ve fotoğraflar geldi. Bunlar incelendi. Fakat nasıl incelendi? Yakalanmış olan sanıkların görüntüleri üzerinden incelendi. Fotoğrafların sanki ortaya yeni çıkmış fotoğraflar gibi sunulması yanlış. Doğru olan bu 15 bin kişiyi tek tek saptamak ve arkalarındaki örgütü bulmaktır."

2- Zeynep Altıok ve Eren Aysan'ın açıklaması: Aydınlık gazetesinden Irmak Mete'ye yaptıkları açıklamada, görüntülerin dava zaman aşımına uğradıktan sonra açıklanmasının manidar olduğunu, 20 yıl içinde devletin elinde bu kadar önemli belgeler varken görev başındaki kamu yetkililerinin soruşturulmasının yapılmamış olmasının şüphelerini daha da artırdığını belirttiler.

*
Mahkeme sürecinde ve değerli dostlarımız arasında da bir görüş birliği yok. Ölen canlar öldükleriyle kaldılar.

Ancak bizim bilincimizde katiller, suçluları bir türlü bul(a)mayan ve bugün Türkiye'yi yöneten kafalarala aynı olan ideoloji sahipleridir. 


Suçlulardan suçluları bulmalarını istemekten yorulduk.

Alınacak tavır Onların bıraktığı, gericiliğe ve faşizme karşı mücadele bayrağını, katillerin kucağına düşmeden dirençle dalgalandırmaktır.

İşte yeni gördüğümüz ibretlik fotoğraflar:

 

Gerçekedebiyat.com

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..