Şişli kent kültür merkezi

Şişli Kent Kültür Merkezi '7 gün, 7 iklim, 7. sanata dek' sloganıyla sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

news-details
Haberler

Şişli Kent sineması artık Şişli Kent Kültür Merkezi olarak hizmet verecek.

Yenilenen kültür merkezinin açılışı sanatçıların da katıldığı bir etkinlikle gerçekleşti. Açılışa Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, tiyatro sanatçıları Genco Erkal, Dilek Türker, Müjdat Gezen, Ayla Algan, Rutkay Aziz, Ali Poyrazoğlu, Mustafa Alabora, Betül Arım, Enis Fosforoğlu, sinema sanatçısı Tarık Akan, yazar Ahmet Ümit, sunucu Halit Kıvanç, sanatçılar Edip Akbayram, Orhan Gencebay ve diğer davetliler katıldı.

"BİR SALON KAPANIRSA YERİNE ÜÇ SALON BİRDEN AÇACAĞIZ"

Açılışta bir konuşma yapan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Şehrin dışarı ihraç edebileceği tek ürün sanat, kültür olmalıdır. İstanbul'a da bence en çok yakışan budur. Almanya savaştan sonra gökdelen yapmadı. Almanya savaştan sonra alışveriş merkezleri yapmadı. Almanya savaştan sonra tiyatroları kurarak bugün çok başka bir noktaya geldi. Bizim de yönümüzü Afganistan'a Pakistan'a İran'a değil demokratik dünyaya çevirmemiz lazım diye düşünüyorum. İstanbul asla sanatın dışında kalmayacaktır. Bir salon kapanırsa yerine üç salon birden açacağız. Bugün burayı açıyoruz. 6 ay sonra Halide Edip Adıvar Kültür Merkezini açacağız. 3 - 4 ay sonra da Ayazağa'da yaptırdığımız Rauf Denktaş Kültür Merkezini açacağız ve yurttaşlarımızla buluşturacağız" dedi.

Tiyatro sanatçısı Rutkay Aziz ise, "İstanbul gibi böylesine önemli bir kentte sahneler salonlar kıyıma uğrarken, darbe yerken böyle bir salonu İstanbul'umuza kazandırmak başlı başına büyük bir mutluluktur. Bu anlamda Sayın Başkanı ve emeği geçen herkese kutluyorum. Bu AKP iktidarının kültür ve sanat alanında olan sansürcü ve düşmancı yaklaşımına karşı biz gerçekten kültür ve sanat alanında ilerici demokrat ve devrimci tavrımızı koruduğumuz sürece bu ülkeyi gerçek anlamda aydınlık yarınlara taşıyacağımıza inanıyorum" dedi.


ŞİŞLİ KENT KÜLTÜR MERKEZİ

Şişli Kent Kültür Merkezi '7 gün, 7 iklim, 7. sanata dek' sloganıyla sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Şişli Belediyesi tarafından yenilenen Kent Kültür Merkezinde sergi salonları, fuaye alanı, tiyatro ve sinema gösterimleri için sahne ve tam donanımlı 4 ayrı kulis yer alıyor. 780 koltuk kapasiteli Şişli Kent Kültür Merkezi çeşitli sergiler, söyleşiler, sinema gösterimleri, tiyatro oyunları, konser ve dans gösterileri için kullanılacak.

 

Gerçekedebiyat.com

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..