Roni Margulies'in çirkin hareketi şaire yakışmadı

Bir şaire yakışmayan eylemlerini protesto ediyoruz.

news-details
Haberler

İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenmeye çalışılan “İfade Özgürlüğü Konferansı”na  AKP’li bakanlarla sarmaş dolaş konuşmacı olan "liberal şair!" Roni Margulies, AKP iktidarı döneminde düşüncelerini dile getirdiği için cezaevlerinde yatan 2 binin üzerinde öğrenci arkadaşlarını unutmayan solcu öğrencilere çirkin bir hareket yaparken “görüntülendi”!

 

Sendika.org’da yer alan habere göre, koruması sivil polis ile yan yana görüntülenen Margulies, protestocu öğrencilere el hareketi yaptı. Bu an Kolektif Basın Merkezi muhabirinin objektifine takıldı.

 

 

10 yıldır devletin çay ocaklarına dek yerleşip bu yoksul halkın dişiyle tırnağıyla oluşturduğu ekonomik ve demokratik tüm kazanımları hallaç pamuğu gibi savuran AKP’yi, hala muhalif diye yutturmaya kalkışan, yani egemen sınıflarla, yönetenlerle namaza duran Roni Margulies'in tavırları “yetti artık” noktasına geldi.

 

-Turgay Fişekçi ne der bilmiyoruz ama- bir şair olarak insanlık tarihinin onurlu sayfasında değil, tarihin en rezil köşesinde ismi yazılacaklar listesinde yer alacağına inandığımız Roni Margulies'in düştüğü bu durum için yalnızca üzülmüyoruz.

 

Bir şaire yakışmayan eylem(ler)ini protesto ediyoruz; yanlış politik düşüncesinde ısrarı yüzünden sürüklendiği halk düşmanı konumundan hicap duyuyoruz.  

 

Yaptığı o hareketi kendine iade ediyoruz!

 

 

Gerçekedebiyat.com

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..