Kooronavirüs tuale yansıdı!

Koronavirüsün (Kovid-19) insanlık için büyük bir tehlike haline gelmesi, sanatçıları da derinden etkiledi. Çeşitli ülkelerde binaların duvarlarına salgın ile mücadele konulu grafitiler, tuvallere resimler yapıldı.

news-details
Resim

 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre Kıbrıs'ta sergi açan Kazakistanlı sanatçı Anatoliy Drozdov bir sanatçı olarak dünyayı saran salgından ötürü hiçbir şey yapmadan duramayacaklarını, sanatçı duygularını resimlerle anlattığını belirtti. Drozdov, “Bu süreç içinde ülkeyi yönetenlerin çağrılarına duyarlı olmamız gerekiyor. Sağlıklı kalabilmek için evde kalalım” dedi.

Anatoliy Drozdov ile ilgili görsel sonucu

Açıklamada, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için her gün 1 sanatçı üç eseri ile toplam 60 sanatçı Kovid-19’u resim, baskı resim, grafit gibi eserlerle paylaşmaya devam edeceği bildirildi.

ANATOLİY DROZDOV KİMDİR?

22 Mart 1990'da Kazakistan Karaganda'da doğdu. Kazakistan Tasarımcılar Birliği Üyesi ve Gürcistan Sanatçılar Birliği Üyesi Drozdov, birçok uluslararası yarışma ve sergiye katıldı. 2008 yılında Almatı Cumhuriyeti yarışmasında birincilik aldı. 2011 yılında Karaganda şehrinde ‘Benim Evrenim’ adlı kişisel bir sergi açtı.

s-(2).jpg

2017 yılında Almatı'da düzenlenen "Kazakistan sanatçılarının gözüyle-Rusya" uluslararası sergisine katıldı. 2018 yılında Almatı'daki uluslararası "Beyaz" sergisine katıldı. 2019 yılında Gürcistan Tiflis'teki uluslararası sempozyuma katıldı.

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..