'Hrant'ın Dostları' katilleri beğenmedi!

Hrant Dink'in katledilmesinden sonra sokaklara dökülen ve her duruşmayı mitinge çeviren 'Hrant'ın Dostları' diye kendini tanımlayan kitle Dink cinayetinin hemen hemen tüm devlet görevlilerinin tutuklanmasından sonra mahkemelere adım atmamaya başladı.

news-details
Haberler

Gazeteci Hrant Dink cinayetinin üzerinden tam 13 yıl geçti. Ergenekon kumpasının gerekçesini oluşturmak, ülkede bu gerici operasyon için uygun bir sosyo-psikolojik iklim yaratmak ve nihayet bu davayı bir “terör” faaliyeti ile ilişkilendirmek amacıyla işlenen cinayetin devlet görevlisi sorumlularının tümü yakalandı ve yargılanıyor.

Ancak duruşmalara nedense on binlercesi sokağa dökülen ve tuhaf dövizler taşıyan ve kendilerine 'Hrant'ın Dostları' denen kesim katılmamaya üç beş kişiyle duruşmalar yapılmaya başlandı.

O günlerde, özellikle kendisine “Hrant’ın Dostları” diyen, liberal-muhafazakar ittifakıyla oluşan bir çevre, değerli dostumuz Dink’in aziz hatırası üzerinden büyük bir sahtekârlıkla küçük hesaplarını görmeye devam ediyordu.

Nitekim, Ergenekon kumpası çöktükten, bu davanın sahte kanıtlara ve düzmece ifadelere dayalı bir tertip olduğu itiraf edildikten sonra, cinayet soruşturması da Fethullahçı çeteye yönelmeye başladı FETÖ örgütüyle olan bağları kanıtlanan bir çok görevli tutuklu olarak yargılanmakta.

Bu ikiyüzlülüğe gazeteci Nedim Şener katıldığı bir televizyon programında isyan etti ve "Katili beğenmediler!" yorumunda bulundu.

Gerçek Edebiyat

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı,

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..