Hangi üniversitemiz popüler kültüre teslim oldu? / Gülümser Heper

Bu "muhafazakar!" rektör ve yardımcıları atandıktan hemen sonra üniversitede otuza yakın aydın ilerici, Atatürkçü, başarılı onlarca öğretim görevlisini istifaya ve emekliliğe sürüklemişlerdi

news-details
Haberler

Bolu’nun acar muhabirlerinden olan Sayın Rüjhat Avşar, 4 Şubat 2013 tarihli Bolu Detay Gazetesinde İzzet Baysal Üniversitesi'nin Acun Ilıcalı adlı "popüler kültür" bile diyemeyeceğimiz eğlence programına yardım ettiğini yazdı.

Bunun haber olmadığı açık ancak hazırlayıcısı ve sekreterleri ile üniversite Rektör yardımcısının ilişkilerinin boyutlarına kadar popüler kültürün işgal ettiği üniversitelerden birisi olan Abant İzzet Baysal Üniversitesinden bir haber. Topluma sürekli eğlence(lik) üreten Acun Ilıcalı bey, değerli insan İzzet Baysal’ın Cumhuriyet’e emanet ettiği kendi adındaki üniversitesine eğlence programı çekimleri için gidiyor.

Çekimler İzzet Baysal Üniversitesinin Sayın Abdullah Gül tarafından atanan muhafazakar rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ve ekibi tarafından sonuna kadar destekleniyor.

Bu "muhafazakar!" rektör ve yardımcıları atandıktan hemen sonra üniversitede otuza yakın aydın ilerici, Atatürkçü başarılı onlarca öğretim görevlisini istifaya ve emekliliğe sürüklemişlerdi.

*

İzzet Baysal Üniversitesi'ne Fazıl Say çağrılırdı bir zamanlar ve Fazıl Say bu üniversiteye bir piyano armağan etmişti.

İlerleye ilerleye Acun Ilıcalı'ya geriledik!Gülümser Heper

Gerçekedebiyat.com

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..