Behçet Aysan ve Metin Altıok Şiir Ödülleri Töreni İstanbul'da yapıldı

news-details
Haberler

Kırmızı Kedi Yayınevi, Türk Tabipler Birliği ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen Behçet Aysan ve Metin Altıok Şiir Ödülleri Töreni Cemil Candaş Şişli Kent Kültür Merkezi‘nde yapıldı.

Ödül törenine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Eski milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Gürbüz Çaban, Eşber Yağmurdereli, Menderes Samancılar, Haluk Hepkon, Raşit Tükel, Dolunay Kışlalı, Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Özgürlük ve Dayanışma Partisi Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş, Şaylan Akmen, Mazlum Çimen, Berkin Elvan’ın annesi ve Babası Gülsüm Elvan, Sami Elvan, Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe, Ataol Behramoğlu, CHP eski milletvekili Gülay Yedekçi  katıldı.

Ödül Töreni Zeynep Altıok ve Eren Aysan’ın açılış konuşması ile başladı. Yaptıkları açılış konuşmasında dünden bugüne yaşanan acılar, baskılar dile getirildi. Metin Akpınar, Müjdat Gezen’e açılan davaların yaşanılan baskı sürecinin bir devamı olduğu ifade edildi.

Bu yıl verilen ödüllerin gerekçesinin okunmasından sonra, 22. Behçet Aysan Şiir Ödülü'ne değer görülen Refik Durbaş’ın ödülü eşi Bilge Durbaş’a Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Raşit Tükel tarafından takdim edildi.

11. Metin Altıok Şiir Ödülü'ne değer görülen Cevat Çapan’a ödülü, Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon tarafından takdim edildi.

Ödül töreninden sonra piyanoda İbrahim Yazıcı, kemanda Elif Nayman’ın yer aldığı Zuhal Olcay, Güvenç Dağüstün, Selva Erdener, Sevinç Erbulak, Hakan Gerçek ve Cem Davran tarafından Metin Altıok ve Behçet Aysan hayatı ve şiirlerinden oluşan bir dinleti sunuldu.

Kaynak: ODATV

GERCEKEDEBİYAT.COM

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..