‘Sivil Örümceğin Ağı’ Türkiye'de kötü de öteki ülkelerde iyi mi? / Mustafa Yıldırım

Eleştiri

‘Sivil Örümceğin Ağı’ Türkiye'de kötü de öteki ülkelerde iyi mi? / Mustafa Yıldırım

ABD resmi şebekesi NED ve ABD Siyasal Partileri, Kartelleri, Vakıfları, Hristiyan-İslam örgütlerinin  ülkelerde parayla, istihbaratıyla, gizli örgütleriyle, şeyhlerle kurduğu  sömürücü, köleleştirici, ulusal devletleri yıkıcı WEB'ini (Örümcek Ağını) yalnızca Quantum bankerleri şirketinin temsilcisi George Soros'a indirgemek, saldırganı küçülterek maskelemektir!

Böyle yapmak, Türkleri ve insanlığı aldatarak karanlık güçlere yardım etmektir!

UKRAYNA, NED ve AÇAKLAMALAR

“Demokrasi” maskeli ve NATO Genişleme Projesiyle aldatmacasıyla yıkıcılığın sürdüğü  92 ülkeden biri UKRAYNA için NED'in destek açıklamasıdır!

ABD General Account Office (Sayıştay) 2015-2018 dönemi raporunda, Ukrayna'daki sivil örümcek ağı örgütlerine NED'in ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (CIA denetimli)'nın demokrasi projesi için 170 milyon dolar verdiği belirtiliyordu. 1989'dan 2015'e dek sürdürülen yarı açık ve gizli para desteği bu tutarın dışındadır.

İçerden yıkan örgütlenmeye ABD-İngiltere-AB'nin dışardan siyasal desteğini de eklerseniz sonuca şaşırmamalısınız!

Türkiye'de Cumhuriyet devletini kökünden nasıl söküp karşı güçlere teslim etmeyi başarmışlarsa aynı başarıya, Polonya'da, Romanya'da, Bulgaristan'da, Letonya'da, Estonya'da (toplam 92 ülkede) ve Yugoslavya'nın parçalanmasında, Çekoslovakya'nın bölünmesinde, Ukrayna'nın dışardan güdümlü yönetimiyle kargaşa yaratılarak dışarıya bağlanma atılımında da ulaşmışlardır.

Bu başarılarda dışardan güdümlü Sivil Örümcek Ağı Örgütleri (dinsel isyancılar da içinde), en etkili güçtür.

"Sivil" denilen örgütün önünü, CIA başta olmak üzere Alman-Fransız-İngiliz örgütleri de parayla, yönlendirici uzmanlar ve istihbarat örgütleriyle açıyordu.

NED'in kasasını dolduran kartellerin, devlet kurumlarının tam listesini zaten biliyorsunuz. (Bilgi için bir kez daha Peroject Democracy - Sivil Örümceğin Ağında eklerine bakabilirsiniz.)

NED UKRAYNA'NIN GÜDÜMLÜ YÖNETİMİNİ ASKERİ EYLEMDEN ÖNCE DESTEKLEDİ

"NED, 1989'dan bu yana (dikkat operasyon Sovyetler dağılmadan önce başlamış) -Ukrayna halkı 1991'de bağımsızlık ilan etmeden önce- Ukrayna'nın sivil toplum grupları, medya kuruluşları ve insan hakları savunucularının gururlu bir ortağı olmuştur.

“NED, Ukrayna bugün özgürlük mücadelesinin ("ABD-AB'ye bağımlılaşma" diye okuyabilirsiniz) merkez üssünü temsil ediyor.

“NED, Ukrayna halkının kendi geleceğini (ABD-AB'ye bağımlı) belirleme yeteneğini güçlendirmeye yardımcı olmak için bağımsız (dışardan güdümlü) sivil gruplara ve medyaya yardım sağlamaya devam ediyor...

“Rus saldırganlığının ve kötü niyetli etkisinin olumsuz sonuçlarına direnme ve hafifletme kapasitesini desteklemektedir.”

NED BAŞKANI DAMON WİLSON:

'Vladimir Putin, Ukrayna vatandaşlarının kendi geleceklerini ve Rusya için belirlediği örneği belirleme yetkisinden korkuyor... Bu krizin bugün bölgede ve dünyada özgürlük ve demokrasi davası için derin sonuçları (Rusya dağılır, her yerde yeni devletler bağlanır) var.

“Şimdi dünyanın dört bir yanındaki özgür insanların özgür bir Ukrayna'yı desteklemek için bir araya gelme zamanıdır.'

“NED, Kazakistan'dan Beyaz Rusya'ya kadar yurttaşların (dışardan güdümlü) hoşnutsuzluğunun arttığı bir zamanda, bölgedeki ve ötesindeki diğer ülkeler için güçlü bir örnek teşkil ederek, demokratik ilerleme için çalışmaya devam eden Ukrayna ve onun cesur vatandaşlarının yanındadır.” (NED, 22 Şubat 2022 Açıklaması) 

SEYYİD KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN MERTLİĞİ

Türkiye yönetimi iki arada bir derede açıklamalarla yetinirken Kemal Kılıçdaroğlu, daha ilk günden Rusya'yı mertçe kınadı!  

ABD ve AB onun salladığı işaret bayrağını, yandaşlığını "es" geçmezler ve Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" diyerek başlattığı "demokrasi" projesini açıktan desteklerler!

Batılılar, Kılıçdaroğlu'nun "Sivil Örümcek Ağı" operasyonunun ana temsilcisi TESEV'in kurucularından olduğunu ve globalleşme demokrasisine katkısını zaten biliyorlardır.

İşin özü: NED ve NATO Genişleme Operasyonu ülkeleri ele geçirmek için değilmiş de, "demokrasi götürmek" içinmiş! "Atatürk" diyenler, "helalleşmek" diye tutturan Seyyid Kemal Kılıçdaroğlu'nu da, ABD-AB demokrasisini de anlayamıyorlar! 

9 Mart 2022

e.b: Ayraç içi açıklamalar benimdir.

NED: National Endowment for Democracy ( ABD resmi örgütü Demokrasi için Ulusal Bağış / Destek)

Mustafa Yıldırım
Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.