Prof. Emin Gürses: Yurtdışına gönderilen akademisyenlerin tezlerinin % 90'ının Türkiye'yle ilgisi yok!

Eleştiri

Prof. Dr. Emin Gürses, yurtdışına gönderilen akademisyenlerin tezlerinin % 90'ının Türkiye'yle ilgisinin olmadığını başka konulara çalışıldığını boşuna gönderildiklerini iddia etti.

Yeditepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, Ulusal Kanal'da düzenli olarak yaptığı ve Kıvanç Özdal'ın yönettiği İşin Aslı programında konuştu.

15 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan programda Gürses, yurtdışına giden akademisyenlerin tezlerinin Türkiye'yle ilgisi olmadığını konuya el atılmasını söyledi.

Emin Gürses, değişik konulara da değinerek, "Üniversitelerde ders programını yeniden düzene sokulması gerekir. İngiltere'de her okulda üniversitede kimin ne ders verdiği hangi dersler verildiği önceden biliniyor. Bizde kimin ne verdiği belli değil. Türkiye'de öğrencilerin gelecekleri hakkında bir planlama yok. Marksizmi öğrenmeden Kuran'ı anlamazsınız." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın devletin denetiminde olması gerektiğinin doğru olduğunu aksinin her camiden ayrı bir dinin çıkacağını söyleyen Gürses, Ali Erbaş'ı eleştirdi: "Diyanet İşleri Başkanı asli işine bakmalı her şey hakkında konuşmamalı. Bir doktora tezi var cinler filan.. nasıl şeyse.." dedi.

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.