Nihat Genç TÜSİAD'a saydırdı

Eleştiri

Yazar Nihat Genç bugünkü yazısında, TÜSİAD'a herkesin aklından geçen ama dillendirmeyen ölümcül sorular sordu.

Nihat Genç, TÜSİAD, Nihat Genç

Nihat Genç'in veryansıntv'de 'TÜSİAD denen pusudaki canavarlar' başlıklı yazısında, "TÜSİAD'a yüz yıllık bir hesaplaşma için sorulacak tek doğru soru şudur: İHA VE SİHA'ları neden Koç, Sabancı ve TÜSİAD değil de Özdemir Bayraktar yapabildi?" diye sordu.

Nihat Genç'in yazısının bazı bölümleri şöyle:

Habire Merkez Bankası'nın bağımsızlığını vurguluyorsunuz, ne kadar doğru, habire anayasal kurumların (kuvvetler ayrılığı) bağımsızlığını dile getiriyorsunuz, ne kadar doğru?

Ancak hayatınızda bir kez ülkenin bağımsızlığından bahsedeniniz yok, bir kez olsun, Türk Milleti'nin egemenliğinden bahseden yok, bir kez olsun, anayasanın değiştirilmez maddelerinin asla değiştirilmeyeceğine anayasanın giriş maddelerine bağlılığına dair inancınız vurgunuz tek bir sözünüz yok!

Genç nesil iyi dinle, ülkeniz bağımsız olmasın ama Merkez Bankası bağımsız olsun, şimdi, bu demek?

İlerleyelim, demokrasi olsun, fikir düşünce özgürlüğü olsun, ama, hepimizi birarada tutan anayasanın giriş maddeleri olmasın, bu ne demek?

İlerleyelim, Türk Silahlı Kuvvetleri tasfiye edilirken yoksun, Fetö medyayı ve hukuk sistemini ele geçirirken yoksun ve acaba şimdi niye ne oldu da ses vermeye başladın, hayırdır?

Armut pişti, ağzınıza mı düşüyor?

Milli sanayide yoksun, milli anayasada yoksun, milli tarım politikalarında yoksun, milli projelerde yoksun, milli savunma hamlelerinde yoksun, ama, konuşmaya gelince, demokrasi, fikir özgürlüğü, sallayıp duruyorsun!

Alayınızın istihdamı toplasan Çorlu nüfusu kadar değil!

On yıllar boyunca AB ve Amerika ve neo-liberallerin dayatmalarını/siyasetini kakalama görevinden başka yaptığınız ne var?

Şimdi de yıkayıp yağlayıp süsleyip pudralayıp cilalayıp Daron Acemoğlu gibi bir kuklayı piyasa edip öne sürüyorlar!

(...)

Hem ekmeğimizi suyumuzu hem doğayı ellerinden alacaksınız!

Ekmeğimizi ve suyumuzu ve enerjimizi şirketlerin elinden almadan kimse 'bağımsız' olamaz hiç bir ülke eşitsizlikten yoksulluktan kölelikten dayatmalardan kurtulup kendine gelemez!

İmamoğlu, taksi, otobüs ve metro gibi ağır sorunlar dururken, işi gücü bıraktı, göreve geldiği günden bugüne istisnasız her gün bir TÜSİAD patronuyla görüştü, ne oldu, işte açılımı harlıyorlar, anayasayı değiştiriyorlar. Yani İmamoğlu, patronları arkasına aldı ve satın aldığı yazarlara da emri verdi, ve aklınca harekete geçiyor! Parlamento ve kuvvetler ayrılığı bağımsız işlesin istiyorlarmış, çok doğru, evet hakkaten doğru, peki, parlamentoyu yine yeni CHP ve İyi Parti'nin dümenine geçmiş Fetö'yle mi ve HDP'yle mi çalıştıracak barış ve özgürlükleri Fetö ve PKK'yla mı getireceksiniz?

(...)

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.