Mine Kırıkkanat: Bizim kullanışlı aptallar niçin Fransa'da

Eleştiri

Gazeteci Mine Kırıkkanat, youtube kanalı ‘NoktaTV’ye yaptığı konuşmada bir süre önce Fransa’da yeniden boy gösteren ‘Yetmez ama evet’çi neoliberal yazar ve akademisyenlere çok sert sözler söyledi. Kırıkkanat bu kişilerin Fransız servislerinin elinde yetişmiş 'elemanlar' olduğunu ima etti.

Mine Kırıkkanat: Bizim kullanışlı aptallar niçin Fransa'da

Mine Kırıkkanat, gazeteci Devrim Hacısalihoğlu’nun sorularını yanıtlarken “Bu Fransa’nın istediği şeyleri söylediler: Müslüman demokrat vs. Ne duymak istiyorsa Fransızlar tesettür kapanma problem değildir vs. onu söylediler, teoriler geliştirdiler.” dedi.

Kırıkkanat, “Ahmet İnsel anlaşılmamak üzere yazıyor. Üç kere okusanız da anlamazsınız. Sonradan ben böyle dememiştim demek için. Oradan profesör edildiler şampanya davetlerine katıldılar. Dıişleri onları el bebek gül bebek gezdirdi. Bizi reddetti.” diyerek, bu kişilerin şimdi söyledikleri, “Çok yanılmışız safiyane inanmışız diyorlar. Ne safı? İki tane üniversite bitirmiş doktora yazmış kişilersiniz utanmıyor musunuz?” sözlerini sert biçimde eleştirdi.

Mine Kırıkkanat, Fransa’da Cezayir’den Tunus’tan gelen çok iyi aydınlar olduğunu ama bizimkilerin yalan söylediklerini iddia ederek,  “Şimdi Fransa bunların hep yanlış şeyler söylediğini acı biçimde öğrendi. Türkiye'ye dönmenin altyapısını hazırlamaya çalışıyorlar. Onlar Türkiye’ye döndüklerinde suratlarına tükürmek gerek.” dedi.

Kırıkkanat, “Niye Fransa aldı bunları da ABD İngiltere bunları almadı; böyle saçmalıkları almazlar da ondan. İngilizler bir şekilde multikulturel toplumu yönetmeye alışmıştır dışardan bir şey söyleyecek kişiye ihtiyacı yoktur. Amerikalılar Fas’tan getirdiler. CIA pek çok Faslı akademisyeni istihdam etti. Zavallı Fransızlar bizim kullanışlı aptallara kaldı!” dedi.

Mine Kıkıkkanat’ın konuşmasını buradan izleyebilirsiniz.

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.