Papirüs’ün yeni sayısındaki 'dosya' anlamlı bulundu

Dergi

Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı iki aylık edebiyat seçkisi Papirüs, Ocak-Şubat 2023 sayısında Metin Turan’ın hazırladığı 'İsmail Bozkurt ve Kıbrıs Türk Edebiyatçıları' başlıklı dosyasıyla çıktı.

Papirüs’ün yeni sayısındaki 'dosya' anlamlı bulundu

Papirüs dergisi Ocak-Şubat 2023 sayısı çıktı 

Anılan dosyada Metin Turan, Hüseyin Ezilmez, Birsen Karaca, Elmira Memmedova ve Tahsin Şimsek gibi isimler bulunuyor. Papirüs 41’de ayrıca, Aralık 2022 de gerçekleştirilen Uluslararası Video Şiir Sanat Festivalinde ödül alan Juan C. Tajes, Stefano Caranti ve Miodrag Jaksic’in yazı ve şiirleri yer aldı.

Öykü ve yazılarıyla Haydar Ergülen, Juan C. Tajes, Erinç Büyükaşık, Nidai Güngördü,  Filiz Civaner A., Nuray Gök Aksamaz, Canan Gürtunca Sanlı, Ahmet Zeki Yeşil, Ayça Özbay, İbrahim Ünlü, Bülent Elitok, Sabahattin Yalkın ve Meral Beysel dergiye konuk oldu. Teresa Podemska, Nonıka Hendrıckse, Zeliha Aypek, Sinan Aydın, Barbaros İrdelman, Arif Ali Albayrak, Bülent Bulut, Elem Erk, Cenk Tanova, Meltem Alper Türkoğlu, Fatma Araspapirüs dergisi, Feyzan Korur, Arife Retvan, Pembe Marmara, Sonay Yakup Yakupsoy ve Özer Uğur şiirleriyle katkıda bulundu. Bu arada Sabiha Küçüktüfekçi ise hem şiirleryle hem de resimleriyle yer aldı. Artlife, bölümünün konukları ise kaligrafi ustası Osman Karteler ile Ressam Reyhan Aydın.

Papirüs Edebiyat Dergisi; online kitap siteleri, Mephisto Kitabevinin Kadıköy ve Taksim şubeleri, Kırmızı Kedi Kitabevi ve Kadıköy/Bostancı Hatay Restaurant’tan temin edilebilir.

Ahmet Zeki Yeşil
Gercekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.