Papirüs’te Ece Ayhan dosyası

Dergi

Edebiyatımızda ve ülkemizin kültür hayatında iz bırakan, İkinci Yeni Şiir Akımı’nın öncülerinden Ece Ayhan, PAPİRÜS Edebiyat Dergisi’nin 40. sayısında (Kasım-Aralık 2022) dosya konusu oldu.

Papirüs, Ece Ayhan

Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı dergi, “Ece Ayhan - Şiire, Topluma ve Dünyaya Farklı Bir Bakış” başlığıyla çıktı. Dosyanın hazırlanmasında Haydar Ergülen, Erinç Büyükaşık, Ferhat Özen, İsa Küçük ve Kamber Değirmenci katkı sağladı.

Yeni sayıda ayrıca, felsefi ve kültürel incelemeleriyle dikkat çeken Yazar/Şair Nuray Gök Aksamaz’ın, “Postmodernizm ve Kültürel İklimin Değişmesi” başlıklı yazısı bulunuyor.

Peki, öykü ve şiirlerde kimler var? Ahmet Zeki Yeşil, Ayça Özbay, İbrahim Ünlü ve Emir Çalıkkocaoğlu öyküleriyle; Sabahattin Yalın, Zeynep Aliye, Filiz Civaner A., Neslihan Dağlı, Barbaros İrdelmen, Sinan Aydın, Bülent Bulut, Elem Erk, Cent Tanova ve Sevinç Baloğlu şiirleriyle yer alıyor. Bu arada, İsviçre ve İtalya’dan Lucilla Trapazzo ve İspanya’dan Tonia Passola, yurt dışından şiirleriyle dergiye konuk oldu.

“Hatay Restoran Albümlerinden” bölümü, Mehmet Ali Işık ve Osman Kartaler tarafından hazırlandı. Artlife, plastik sanatlarda Lalehan Parla Kaya ile İspanya’dan görsel şiirin önde gelen şairlerinden Gustavo Vega Mansilla’yı ağırlıyor.

Papirüs Edebiyat Dergisi online kitap siteleri, Mephisto Kitapevinin Kadıköy ve Taksim şubeleri, Kırmızı Kedi Kitabevi ve Kadıköy/Bostancı Hatay Restaurant’tan temin edilebilir.

papirüs

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.