Edebiyat Nöbeti dergisi 6. Yaşına girdi

Dergi

Edebiyat yolculuğuna Samsun-Bafra’da, Temmuz 2015’de başlayan Edebiyat Nöbeti Dergisi, Temmuz-Ağustos 2021 tarihli 35. sayısıyla beş yaşını dolduruyor. Edebiyat Nöbeti, cumhuriyet sonrasında Bafra ilçesinde çıkarılan ilk edebiyat dergisi olma özelliğini taşıyor. Ulusal ölçekte aranan bir dergi haline gelen Edebiyat Nöbeti’nin her sayısı, Türkiye’nin dört bir yanında dağılıyor.

Edebiyat Nöbeti

Bilindiği gibi geçen yıl, “Nedret Gürcan Edebiyat Ödülü” ile “Pusula Sahaf Emek ve İnat Ödülü” olmak üzere, Edebiyat Nöbeti dergisine Ankara’dan iki ödül gelmişti. Yıllar önce, Afyon Dinar’ın ilk edebiyat dergisini çıkaran Nedret Gürcan adına verilen ödülün, Samsun/Bafra’nın ilk edebiyat dergisini çıkaran Celal Karaca’ya verilmesi çok anlamlı bulundu.

İki ayda bir yayımlanan Edebiyat Nöbeti’nin sahibi ve yazı işleri müdürü Celal Karaca, "Okur, kısa zamanda dergimizi benimsedi. Edebiyat Nöbeti, bizim değil okurlarımızın dergisi oldu. 35. sayımızla beşinci yılımızı bitiriyoruz. Edebiyat Nöbeti emekten, demokrasiden ve insan haklarından yana tavrıyla yayınını sürdürüyor" dedi. Celal Karaca sözlerini, “Aboneler dergiler için cansuyudur. Bu can suyunun devam etmesi bizim için önemli. Dostlarımızdan beklentimiz, dostlarını Edebiyat Nöbeti Dergisi’yle tanıştırmalarıdır” şeklinde tamamladı.

İletişim adresi “edebiyatnobeti@gmail.com” olan  Edebiyat Nöbeti’nin dağıtım noktaları şöyle:
İstanbul/Mephisto Kitabevleri (Kadıköy, Beyoğlu, Beşiktaş)
Ankara/Turhan Kitabevi
İzmir/Yakın Kitabevi (Alsancak), Pan Kitabevi
Mersin-Tarsus/Antik Sahaf ve Kitabevi
Hatay/Ferah ve Harf Kitabevleri
Trabzon/Ra Kitabevi
Samsun/Endülüs Kitabevi, Samsun Sahaf, Ütopya Sahaf, Eflatun Kitap Kafe

Gerçekedebiyat.com

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.