Yalçın Küçük Aydınlık'dan ayrıldı mı?

"12 Eylül, darbenin gündüzü, akepe gecesidir."

news-details
Deneme

Bugün (10.12.2012) Yurt gazetesinde yayınlanan "Prof. Yalçın Küçük 'Kabadayıca' köşesiyle artık Yurt için yazacak" duyurusu "Yalçın Küçük, Aydınlık'tan ayrıldı mı" düşüncesine neden oldu.

 

Yalçın Küçük'ün Yurt'ta yazması "Aydınlık'tan ayrılıyor" şeklinde yorumladı.

 

Ancak Yalçın Küçük, Aydınlık'tan ayrılmadı.

 

Gazetenin 2. sayfasındaki yazılarına devam edecek olan Küçük, "Kabadayıca" köşesindeki yazılarıyla zaman zaman Yurt gazetesinde olacağını öğrendik.

 

Yalçın Küçük ilk yazısında, ordunun -12 Eylül darbesiyle- Cumhuriyet'in sonunu getiren en önemli güç olduğunu ima ederek "Ordu Cumhuriyet'i kurtaracakmış, önce kendini kurtarsın!" diye yazdı. "Yüksek komutanlar"ın AKP'yi bilinçli olarak yarattıklarını savladı.  

 

Yalçın Küçük, Özal için de ilginç sıfatlar kullandı: "Cumhuriyet'e karşı indirilen en kindar darbe işte bu zamandadır. Seksenlerin en başı diyoruz. Bir Kabakçı Mustafa aradılar, hafif dengesiz Patrona Özal'dan geçtiler ve nihayet akepe gelince 'yüksek komutanların 35 yıldır aradıkları budur!' demiştim; 12 Eylül, darbenin gündüzü, akepe gecesidir. Devamıdır."

 

Yalçın Kücük, bu tahribattan çıkmış bir Cumhuriyet'in tamir edilip edilemeyeceğini bir dizi yazıyla tartışıyor ve "yeni bir Cumhuriyet"i yeğlediği görülüyor.

 

Gerçekedebiyat.com

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek Edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı, info@gercekedebiyat.com

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..