Ankara Erimtan 'Salı Konserleri' 17 Kasım'da başlayacak

Arpist Şirin Pancaroğlu Klasikler ve İskoç-İrlanda Ezgileri seslendireceği konserle açılış yapılacak.Konserler 18.00’de, 60 dakika süreli ve arasız olacak.

news-details
Müzik

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Salı Konserleri'nin 6. Sezonu 17 Kasım'da, tüm önlemler alınmış olarak, tanınmış arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu'nun Klasikler, İskoç ve İrlanda ezgilerinden oluşan bir program seslendireceği arp resitali ile açılacak. Açılışa özel bu konser Müze'nin tılsımlı ortamında salon ve balkonda mesafeli yerleşimle 81 talihli dinleyiciye verilecek. Biletler Salon ve balkonda ön bölümler 80 TL, arka bölümler 60 TL fiyatla satılacak.

Yerleşimde fiziksel mesafe, temiz hava değişimi ve gerekli diğer kuralların uygulanacağı 6. Sezonda, salgın nedeniyle ayda birer konser olmak üzere 7 etkinlik yer alıyor. Konserlerin başlama saati 18.00 olarak belirlendi. Arasız 60 dakikalık konserlerde böylece 65 yaş üstü dinleyiciler saat 19.00- 19.15 gibi Müze'den ayrılıp saat 20.00'de evlerinde olabilecekler. Pandemi koşulları nedeniyle Müze Kafe'de yemek servisi yapılmayacak, ancak geniş fuayede sandviç ve içecek büfesi açılacak. Maskeler konser boyu takılı tutulacak.

2020-21 sezonunda değişik olasılıklar gözönüne alınarak kombine bilet satışı yapılmayacak, her konserin biletleri bir ay öncesinde biletix'te ve Müze Gişesi'nde satışa çıkartılacak. Pandemideki gidişata göre Müze Yönetimi ve Sanat Yönetmenliği, programda değişiklik yapabilecek.

Sanat Yönetmenliğini Şefik Kahramankaptan'ın yaptığı Salı Konserleri'nde 7 konserde toplamda 17 sanatçı, solo, eşlikli ve topluluk üyesi olarak yer alacak. Bu sanatçı ve topluluklar şunlar:

Şirin Pancaroğlu (Arp) / Aydın Yavaş (Pan flüt), Mikhail Chumburidze (Piyano) / QUARTET ARDİTO : Ahmet Sağıroğluları ( 1.Keman), Çağdaş Bilgenoğlu (2.Keman), Yeliz Özkaya (Viyola), Kerem Ekber (Viyolonsel) / AŞK-I OPERA: Güzin Yıldız (Soprano), Emrah Sözer (Tenor), İdil Baykara (Keman), Esra Poyrazoğlu Alpan (Piyano) / Ece Demirci (Piyano) / BAROK: Linet Şaul (Soprano) / Diego Leveric (Rönesans Lute ve Barok Gitar), Bülent Oral (Viola da Gamba) / Ayşe Lebriz Berkem (Tiyatro Performans, / Elena Nayman (Viyola), Özgür Ünaldı (Piyano).

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı,

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..