Nasrettin Hoca Aramızda üçüncü baskı yaptı

news-details
Kitap

Bir yıl önce Kadıköy’e yerleşen mizah yazarı Ahmet Zeki Yeşil’in, Nasrettin Hoca Aramızda başlıklı kitabının yenilenmiş 3. baskısı okurlarıyla buluşuyor.

Nasrettin Hoca, günümüzde yaşasaydı karşılaştığı olaylara ve kişilere ne tepki verirdi ne söylerdi?

Kitaptaki fıkralar bu düşünceden hareketle yazılmış olup, Mustafa Fırat’ın yayın danışmanlığını yaptığı Mühür Kitaplığı tarafından basıma hazırlandı. İlk baskısı 2018’de yayımlanan kitapta, 101 fıkra bulunuyor.

Yeşil, kitabının yeni baskısında yapılan düzenleme konusunda, “Kitabı, küçük okurlar çok sevdi. Bu nedenle, kitaptaki karikatürlere yenilerini ekledik. Önceden 6 karikatür vardı, şimdi 12 karikatür bulunmaktadır. Ayrıca bazı fıkralar uzundu, onları kısalttım. Hem küçükler hem de büyükler tarafından ilgi gören kitabı daha sevimli hale getirdik” şeklinde konuştu.

Yeşil, Bu kitabın, diğer Nasreddin Hoca fıkraları kitaplarından farkı nedir?” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Konuları günümüzde geçen fıkraları ben yazdım. Çünkü, içinde bulunduğumuz çağda Nasrettin Hoca’ya çok ihtiyacımız var. Gördüğüm kadarıyla, diğer kitaplardaki fıkralar derleme. Yani bilinen ve bilinmeyen fıkralardan oluşmaktadır.”

(Nasrettin  Hoca Aramızda, Ahmet Zeki Yeşil, Mühür Kitaplığı, İstanbul. 3. baskı, Eylül 2020)

)

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı,

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..