Sevdiğiniz köşe yazarı sivil örümceğin parçası çıkınca sakın şaşırmayın!

Sevdiğiniz köşe yazarı sivil örümceğin parçası çıkınca sakın şaşırmayın!

16 Ağustos 2012 - 4550 kez okundu.

Emperyalizmin ekonomik işleyişini biz Lenin'den öğrendik. Ama emperyalizm aslında siyasal bir olgudur. Her türlü insanlık onurunu hiçe sayan çalışma yöntemi insanları kullanma, yalan, şantaj politikaları tam günışığına çıkmamıştı. (Philip Agee Latin Amerika'daki ilişkilerini sergilemişti.) İnsanlığın nasıl köleleştirildiğini yazan aydınlar arasında Mustafa Yıldırım’ın özel bir yeri var artık!

 

Attila İlhan'ın “Tokat gibi kitap!” dediği yazarımız Mustafa Yıldırım'ın Sivil Örümceğin Ağında (Project Democrasy) adlı kitabının 25. baskısı çıktı. 

 

Sivil Örümceğin Ağında 1999’da yazıldığında, Amerikan CFR’sinin Türkiye yansısı TESEV’in o yıllardaki etkili ve ünlü kişilerinden söz edilmekle yetinilmişti. Sonraki yıllarda, kuruluş senedinde yer alanlardan bazıları, Türkiye yönetiminde ve siyasetinde önemli kişiler (Kemal Kılıçdaroğlu, Cüneyt Zapsu vb.) oldular.

 

Bu nedenle TESEV’in tüm mütevelli kurucuları, kurucu yöneticileri, denetçileri, yüksek danışmanları soyadlarına göre dizilerek eklendi.” diyor 25. baskısı için Mustafa Yıldırım.

 

Gerçekleri, sürekli yalan söyleyen bir örümcek ağın aygıtlarından asla öğrenemezsiniz.

 

Okumayan, -çevremizdedeki arkadaşlarımızdan çok örneğini gördüğümüz gibi- kör kalıyor; yönünü, yolunu şaşırıyor!

 

 

 

Gerçekedebiyat.com