Nazim Hikmet Resimleri sergisi açılıyor...

Nazim Hikmet Resimleri sergisi açılıyor...

02 Ekim 2017 - 1440 kez okundu.
Ressam Haydar Özay’ın Nâzım Hikmet Resimleri sergisi Ahmet Say’ın Nâzım Hikmet üzerine yapacağı konuşmayla 4 Ekim’de Ankara’da açılıyor.

Ressam Haydar Özay’ın “Nâzım Hikmet Resimleri” başlıklı kişisel sergisi Çankaya Belediyesi’ne bağlı Çağdaş Sanatlar Merkezi Eren Eyüboğlu salonunda 4 Ekim’den itibaren izleyicilerle buluşuyor.

1957 yılında Nâzım Hikmet’le Berlin’de tanışan Ahmet Say, büyük şairimizle ilgili anılarını anlatacak ve sergide yer alan Haydar Özay’ın Nâzım Hikmet konulu resimleri üzerine bir konuşma yapacak.
 
Haydar Özay’ın, büyük şair Nâzım Hikmet’in ölümsüzlüğünün 54. Yılı anısına hazırladığı resimlerden oluşan sergi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Eren Eyüboğlu salonu’nda 4-15 Ekim 2017 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Ressam Haydar Özay’ın 44 eserinin yer aldığı sergi, “Salkımsöğüt” ve “Masalların Masalı” gibi Nâzım Hikmet’in şiirlerinin resimsel yorumlarından, büyük şairin şarkılarının sözlerini yazdığı “Lüküs Hayat” operetinden yapılmış resimlere kadar uzanıyor.

Nâzım Hikmet'in Bursa, Çankırı hapishanelerinde kitapla, şiirle dolu yaratıcılık anları ile tiyatro ve klasik müzikle ilgili birbirinden farklı sahneler de sergilenen eserlerin konuları arasında.

Adres:
Çankaya Belediyesi

Çağdaş Sanatlar Merkezi - Eren Eyüboğlu Sergi Salonu
John f. Kenedy Caddesi No:4 
Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: 0312 468 21 05
 
Gercekedebiyat.com