Jane Austen'in Gurur ve Önyargı'sı yayınlandı

Jane Austen'in Gurur ve Önyargı'sı yayınlandı

06 Temmuz 2018 - 1095 kez okundu.

Gurur ve Önyargı
Jane AustenIşıl Önder (Çev.) 
 
İletişim Klasikleri, 398 Sayfa, 28 TL

İletişim Yayınları, daha önce Gençlik Eserleri’ni yayımladığı Jane Austen’ın bu kez başyapıtı Gurur ve Önyargı’yı yayımlıyor. Austen’ın henüz yirmi bir yaşındayken yazdığı ve yazıldığı tarihten itibaren milyonlarca edebiyatsever tarafından sevilerek okunan Gurur ve Önyargı’sı taşralı insanların yaşam biçimini, görgü kurallarını ve dedikodularını güçlü bir mizah duygusu ile yansıtırken, çarpıcı bir aşk hikâyesi anlatıyor. Aynı zamanda, bu unutulmaz metin, önsöz-sonsöz, yazar-dönem kronolojisi ve kitaba ilişkin görsellerle de zenginleşiyor.


Satın almak için tıklayınız

Işıl Önder çevirisi, 
Dorothy Van Ghent’in önsözü, 
Reuben A. Brower’ın sonsözü, 
Yazar ve dönem kronolojisi, 
Kitaba dair görsellerle.
Jane Austen’ın yirmi bir yaşındayken yazdığı Gurur ve Önyargı, nesillerdir özgün kalan, aşka ve değişen izlenimlere dair keyifli bir hikâye.
Elizabeth Bennet, zengin ve bekâr Fitzwilliam Darcy ile ilk tanıştığında onu kendini beğenmiş ve kibirli bulur. Darcy de genç kadının güzelliğinden ve bağımsız tavrından etkilenmemiş gibidir; üstelik en yakın arkadaşının Elizabeth’in ablası ile evlenmesine de karşıdır. Balo salonlarından nehir kenarı pikniklerine, taşra evlerinden ihtişamlı malikânelere uzanan hikâyede izlenimler ve duygular beklenmedik şekillerde değişecektir. Austen’ın “biricik çocuğum” diye andığı Gurur ve Önyargı, toprak sahibi taşralı sınıfın yaşam biçimini, görgü kurallarını ve dedikodularını eşsiz bir mizah duygusu ile ele alıyor.

“Bu genç hanım, sıradan insanların işlerini ve duygularını gördüğüm en harika biçimde tarif etme yeteneğine sahipti... Ne yazık olmuş, böyle yetenekli birinin böyle genç yaşta ölmesi!”
SIR WALTER SCOTT

(Tanıtım metninden)

GERCEKEDEBİYAT.COM