İLETİŞİM ve BİRİKİM'den Osman kavala açıklaması...

İLETİŞİM ve BİRİKİM'den Osman kavala açıklaması...

24 Ekim 2017 - 2184 kez okundu.


İletişim ve Birikim yayınları Osman Kavala'nın yayınevlerine ortak olmadığını bildiren basın açıklaması yayınladılar.

Bilindiği gibi bugün Sabah gazetesi haberinde Osman Kavala'dan, "Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı, İletişim Yayınları'nın sahibi olan işadamı Osman Kavala" olarak söz etmişti.

Açıklamada İletişim ve Birikim yayınları, her ne kadar mali ortaklığını reddetseler de aynı yolun yolcusu olduklarını inkar etmiyor.

Hakkında casusluk dahil onlarca ağır suçlama olan ve TESEV kuruculuğu tescilli Osman Kavala'nın yayınevlerinin kurucu akıl babası olduğunu açıklıyor ve bundan gurur duyduklarını belirtiyorlar.


Osman Kavala'nın Birikim dergisiyle organik bir ilişkisi olmayabilir ama Birikim'in kurucusu Murat Belge ile ilişkisi uzun yıllara dayanır

Osman Kavala ve Murat Belge, 1993'de kurulan Helsinki Yurttaşlar Derneğinin kurucuları arasındadır. Belge, aynı zamanda derneğin YK üyesidir.


Devletin F16'larının modernizasyon ihalesini alacak kadar işadamı ama İletişim ve Birikim'i kuracak, Türkiye'nin kültür işlerine bu denli kafa yoracak kadar entelektüel Kavala'nın bir başkasıyla ortak yazdığı ismiyle müsemma tek bir kitabı bulunuyor: Sivil Toplum Gözüyle Türkiye Kültür Politikası Raporu! 

Kavala'yı akla ziyan biçimde "sosyalist" olarak da niteleyen açıklamalar şöyle:

GERCEKEDEBİYAT.COM