Bir Kitap Bağımlısının Notları çıktı...

Bir Kitap Bağımlısının Notları çıktı...

21 Nisan 2018 - 1059 kez okundu.

Bazı insanlar kitap okumadan, kitapçıları dolaşmadan duramazlar. Kitaplarla olan ilişkileri farklı bir boyut kazanır bu insanların ve giderek bütün yaşamlarını etkiler bu durum. Hepimizin çevresinde böyle insanlar vardır. İşte Ali Ulvi Özdemir bu türden biri. Yaşamı boyunca kitaplarla, kitapçılarla iç içe olmuş biri. Bize Akıl Fikir Yayınları arasından son çıkan kitabı Bir Kitap Bağımlısının Notları’nda hayatı boyunca kitaplarla, kitap okumakla ilgili maceralarını anlatıyor.

Daha önce Gerçek Edebiyat sitemizde de bir bölümü yayınlanan Bir Kitap Bağımlısının Notları’ nı okurken hepimizin hayatında yaşadığımızı bazı sahneleri bulmamız mümkün. Okuyan, yazan, araştıran ve sorgulayan insanların kitaplarla olan ilişkilerinin değişik biçimleri kitapta ele alına konuları oluşturuyor.

Ali Ulvi Özdemir, kitabın adından da anlaşılacağı gibi bir “bağımlılık” ilişkisi olarak tarif ediyor kitaplara olan düşkünlüğünü. Bu düşkünlüğün sonuçları ise değişik başlıklar halinde dile getirilmiş kitapta. “Bir Kitap Bağımlısı Olmak”, “Çok Kitap Satın Alan Evli Kişilerin Bir Sorunu”, “Kitap Okumaya Başlamak ve Kitap Okumayı Bırakamamak”, “Kitap Sürüden Kopartı”, “Kitap Okyanusunda Boğulmamak”, “Sahaflar” gibi başlıklar altında kitap bağımlılığına ilişkin bazıları kısa bazıları uzun notlar var kitapta. Yalçın Küçük, Charles Bukowski, Thomas Bernhard, Paul Aster Ali Ulvi Özdemir’in en çok sevdiği yazarlar arasında.

Bir Kitap Bağımlısının Notları’ nın değişik başlıkları altında kimi eleştiri yazısı kıvamında, kimi deneme tadında çok değişik ve ilgi çekici yazılar var. Genel olarak oldukça eğlenceli bir kitap diyebiliriz Bir Kitap Bağımlısının Notları için. Kitap sevenlerin, okumadan duramayanların ilgisini çekeceği kesin.

(Tanıtım metni)

SATIN ALMAK İÇİN...